O nas

Najpierw była pasja – do wszystkiego co związane ze skałami, górami, sportem, przyrodą i ogólnie rozumianą aktywnością outdoorową. Firma powstała dużo później, gdy postanowiłem zaryzykować i to co do tej pory było „po pracy” uczynić pracą. Tak w 2012 roku powstała Szkoła Wspinaczki AntyGravity.

Podstawą naszej działalności są oczywiście kursy wspinaczkowe oraz sekcje wspinaczkowe dla dorosłych i zajęcia wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży. To one wypełniają obecnie większą część naszego kalendarza. W wakacje organizujemy wyjazdy wspinaczkowe dla naszych młodych kursantów, prowadzimy zajęcia na obozach i półkoloniach, a zimą zabieramy dorosłych wspinaczy na wyjazdowe kursy wspinaczkowe zagraniczne.

Drugim obszarem naszego działania jest alpinizm przemysłowy. Prowadzimy kursy pozwalające na uzyskanie kwalifikacji do prac wysokościowych oraz sami takie prace podejmujemy. Szczególną dziedziną, którą ostatnio zajmujemy się dość intensywnie we współpracy z firmą PetSmile jest montaż siatek balkonowych w domach właścicieli kotów i siatek ochraniających przez ptakami w obiektach
użyteczności publicznej.

Poza pracą z klientem indywidualnym świadczymy także usługi dla firm i grup zorganizowanych. Dzięki odpowiedniemu zapleczu sprzętowemu i personalnemu możemy zaproponować poprowadzenie niezapomnianej imprezy integracyjnej, przygotować ciekawe atrakcje na festynie rodzinnym czy też całodniowe zajęcia dla uczestników kolonii lub obozu młodzieżowego.

Podstawowym obszarem naszego działania jest Śląsk. Zajęcia stacjonarne (wspinaczka dla dzieci i sekcje wspinaczkowe dla dorosłych) prowadzimy w takich miastach jak: Gliwice i Bytom. Na kursy, wyjazdy i obozy wspinaczkowe wybieramy zazwyczaj skały Jury Krakowsko – Częstochowskiej, a szczególnie rejon Dolinek Krakowskich, Podzamcza, Mirowa i Góry Zborów. Na zagraniczne wyjazdy wspinaczkowe preferujemy kraje takie jak Austria, Hiszpania i Norwegia.

W swoją pracę wkładamy serce, czas i umiejętności, które stale pogłębiamy. Wszystko po to, by każdy kto skorzysta z naszych usług mógł w bezpiecznej i profesjonalnej atmosferze zarazić się naszą wspinaczkową pasją.

Andrzej Rawski

 

Założyciel i właściciel firmy AntyGravity. Instruktor wspinaczki i alpinizmu przemysłowego.

Zarażony górską pasją przez rodziców i dziadka, przodownika tatrzańskiego i organizatora pierwszych rajdów tatrzańskich. Od początku szkoły podstawowej górskie pasje realizował jako członek Związku Harcerstwa Polskiego. To właśnie na harcerskich wyjazdach poznał i pokochał Jurę Krakowsko-Częstochowską i wspinaczkę skałkową. Od tego czasu wspinał się w najróżniejszych skałach w Polsce, Austrii, Szwajcarii i Norwegii. Poza polskimi górami szczególnie chętnie odwiedza Alpy, gdzie poza prywatnymi wyjazdami miał okazję kierować
wyprawami na szwajcarskie czterotysięczniki.

Nim zdecydował się na założenie własnej szkoły wspinaczkowej przez kilka lat pracował w wiodących sklepach sportowych i turystycznych, gdzie zajmował się tematyką sprzętu górskiego i wspinaczkowego oraz szkoleniem pracowników w tym zakresie. Dzięki zdobytemu w ten sposób doświadczeniu wspinaczkowy szpej nie ma przed nim żadnych tajemnic i z powodzeniem może doradzać kursantom w jego wyborze.

Dorosłych uczy wspinaczki na ścianach sztucznych i w skałach w Polsce i zagranicą. Dodatkowo prowadzi kursy dla osób chcących uzyskać kwalifikacje do prac wysokościowych. Zdarza mu się pełnić dyżury instruktorskie na ścianach wspinaczkowych i nakręcać drogi w nowopowstających obiektach sportowych.

Bardzo chętnie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Pod jego okiem wspinaczki uczą się już 5 latki 🙂 Pasja do pracy z najmłodszymi przekłada się na doskonałe wyniki – wychowankowie Andrzeja wielokrotnie stawali już na podium zawodów regionalnych i ogólnopolskich.

Inne zainteresowania? Bieganie, szczególnie z psem (dogtrekking) i gra na gitarze, którą opanował na całkiem niezłym poziomie dzięki ukończeniu szkoły muzycznej drugiego stopnia, a nawet kilku latach na akademii muzycznej. Od 5 lat, gdy przeszedł na dietę wegetariańską poważnie interesuje się także żywieniem w sporcie.

Prywatnie mąż Kasi i tata trzyletniej Tosi, która już teraz wspina się na wszystko co napotka na swojej drodze.