Puchar Polski Młodzików i Dzieci we wspinaczce

Pierwsza połowa roku za nami. Pora  na podsumowanie tego, co działo się do tej pory na zawodach Pucharu Polski Młodzików i Dzieci we Wspinaczce sportowej.

Na wiosnę zostały rozegrane trzy edycje Pucharu.  W maju, w Bytomiu miały miejsce zawody we wspinaczce na czas oraz w Warszawie w boulderingu, a w czerwcu kolejne zawody boulderowe, tym razem na ścianie w Tarnowskich Górach.

Na wszystkich trzech edycjach pojawiło się sześcioro młodych zawodników prowadzonych przez Andrzeja. Troje – Gosia, Wojtek i Ola – to rodzeństwo, które Andrzej uczy wspinaczki od 1,5 roku w Szkole Wspinaczki AntyGravity, pozostała trójka – Patrycja, Bartek i Janek – uczestniczy w zajęciach wspinaczkowych organizowanych przez Stowarzyszenie GTW w Gierałtowicach. Dla całej szóstki jest to pierwszy sezon, w którym startują w zawodach Pucharu Polski.

puchar polski we wspinaczce gosiaNajpierw o najmłodszych. Dla Gosi i Wojtka zawody w Bytomiu były pierwszym spotkaniem z zawodami tej rangi, a przede wszystkim z zawodami we wspinaczce na czas. Mimo to poszło im doskonale – najmłodsza w całych zawodach Gosia była dziesiąta, a Wojtek czwarty. W Warszawie kolejny pierwszy raz – tym razem debiut w zawodach boulderowych, gdzie młodym również poszło znakomicie!  puchar polski we wspinaczce wojtekWojtek, po wspaniałej walce, zajął rewelacyjne dwunaste miejsce, a Gosia, która robiła niesamowite ruchy, o które nikt jej nawet nie podejrzewał zajęła miejsce dwudzieste trzecie Gosi na większości problemów przeszkadzał wzrost, ale ma jeszcze czas – jeszcze przez trzy następne sezony będzie w tej samej grupie wiekowej.
W Tarnowskich Górach Gosia i Wojtek także walczyli wspaniale zajmując odpowiednio dwudzieste oraz dziewiąte miejsce. W rezultacie dobrych startów, po trzech rozegranych edycjach, Gosia zajmuje czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Wojtek jest piąty!

puchar polski we wspinaczce olaŚrodkową grupę wiekową (dzieci) reprezentuje Ola, dla której, tak jak dla jej rodzeństwa, jest to pierwszy sezon startowy i pierwsze spotkania z zawodami we wspinaczce na czas i w boulderingu. W Bytomiu Ola otarła się o finały i w zawodach zajęła pierwsze niepremiowane awansem miejsce 9. W Warszawie pokazując niesamowite zacięcie weszła do finału i ostatecznie uplasowała się na 6 miejscu. Tarnowskie Góry to także rewelacyjny start i kolejne 9 miejsce. Ostatecznie w generalce Ola zajmuje doskonałe 6 miejsce.

 

puchar polski we wspinaczce janekA teraz najstarsi czyli Młodzicy. Patrycja w Bytomiu i w Tarnowskich Górach skończyła zawody na jedenastej pozycji. W Warszawie po rewelacyjnej walce zajęła doskonałe szóste miejsce! Oczekiwania miała natomiast dużo większe (może zbyt duże) ponieważ do finału, w którym przygniotła ją presja, weszła jako trzecia na liście. Koniec pierwszej połowy roku Patrycja kończy na znakomitym 8 miejscu. puchar polski we wspinaczce bartekBartek i Janek występowali ze zmiennym szczęściem, ale trzeba stwierdzić, że w ich grupie wiekowej konkurencja jest niesamowita. Najlepsze zawody Bartka to bouldery w Warszawie, które zakończył na 10 miejscu, natomiast najlepsze Janka to 9 miejsce w czasówkach w Bytomiu, gdzie o setne sekundy otarł się o finały. Po trzech zawodach pucharu Bartek zajmuje 7 miejsce, a Janek jest o 3 punkty za nim, na miejscu 8.

Podsumowując pierwszą połowę roku,  zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja zajmują doskonałe pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – pięcioro jest w pierwszych ósemkach, a wspaniała, najmłodsza Gosia jest czternasta.

Analizując dotychczasowe starty z nadzieją patrzymy w przyszłość i życzymy wszystkim zawodnikom jeszcze lepszej drugiej połowy roku.